Tallinna elanike registris olevatel ravikindlustamata isikutel võimalik saada üldarsti ja kirurgilist ambulatoorset abi Lääne-Tallinna Keskhaiglale kuuluvas Kopli polikliinikus, aadressil Sõle 63.
Kui ravikindlustamata inimene soovib saada abi oma perearstikeskusest, tuleb tal kogu visiit ise tasuda. Vajalike uuringute hinnad vastavalt haigekassa hinnakirjale (koefitsent 1,5).
Gripi vaktsiin on perearstikeskuses hooajal kogu aeg olemas. Vaktsineerimiseks on soovitav end registreerida telefoni teel (60 50 600) pereõe vastuvõtule. Sellisel juhul kindlustate endale täpse vaktsineerimise aja. Vaktsineerime ka eelnevalt vastuvõtuaega broneerimata, kuid siis peate arvestama ooteajaga.Vaktsiinide maksumus võib ajas muutuda, sõltudes sellest, missuguse hinnaga apteek on vaktsiini meile müünud. 2019/20 hooaja gripivaktsiin maksab 15 eurot. Tegemist on neljavalentse vaktsiiniga ja seda tehakse alates 6.elukuust.
Puukentsefaliidi vaktsiini iga annus maksab täiskasvanutele 35 eurot, lastele kuni 16 eluaastat 34 eurot. Puukentsefaliidi vaktsiini peab tegema järgmise skeemi järgi: 1.annus – 1 kuu – 2.annus – 1 aasta – 3.annus
Difteeria–teetanuse vaktsiin täiskasvanule on tasuta. Vastavalt riiklikule vaktsineerimiskavale tuleks uuesti vaktsineerida iga 10 aasta tagant.
A-hepatiidi, A+B-hepatiidi, tuulerõugete, pneumokoki vaktsiine perearstikeskuses püsivalt ei ole. Nende haiguste vastu vaktsineerimiseks tuleb perearstikeskust eelnevalt oma soovist teavitada, et me saaksime vajalikud vaktsiinid tellida. Kui vaktsiinid on saabunud, teavitame Teid sellest Teie antud kontakttelefonil või meili teel. Seejärel saate broneerida vastuvõtuaja. Orienteeruvad hinnad: A-hepatiit 35 eurot täiskasvanu, 25 eurot lapse vaktsiinA+B- hepatiit 45 eurottuulerõuged 38 eurotpneumokokk 59 eurot
Enamasti on nende põhjuseks viirusinfektsioonid, mis antibiootikumravi ei vaja. Kui tekivad sümptomid nagu köha, nohu, kõrvavalu, kurguvalu, palavik, siis alustage kohe koduse raviga kasutades käsimüügiravimeid (rögalahtisti, ninasprei, kurgusprei/imemistabletid, vajadusel palavikualandaja, valuvaigistid) ja nohu/köha korral inhalatsioonid. Köha ja nohu täielik paranemine võib võtta 2-4 nädalat, mõnel juhul kauemgi, kuid üldjuhul peaks enesetunne hakkama paranema pärast 5-7 päevast kodust ravi.
Perearstikeskuse poole pöörduge juhul, kui:
Laste ägedate hingamisteede infektsioonide ravi põhimõtted leiad siit.
Perearstikeskuse poole pöörduge juhul, kui:
Sümptomiteks kõhulahtisus ja/või oksendamine. Sageli kaasneb ka palavik.
Ennetamine:
Järgmised meetmed vähendavad kõhulahtisust tekitavate viirustega kokkupuutumise riski:
Kõige olulisem on vältida vedelikupuudust. Piimatoodete tarbimine haiguse ajal on keelatud – halvendab seisundit! Söögi osas eelistada kuivikuid ja tärkliserikkaid tooteid. Vältida tuleks praetud, vürtsikaid jms toiduaineid, mis võivad olla happelised ja raskesti seeditavad. Kõhuvaevuste leevendamiseks võib kasutada Smecta ja Sorbex nimelisi käsimüügiravimeid. Soole mikrofloora taastamiseks on soovitav teha läbi probiootikumikuur (1-2 nädalat).
Perearstikeskuse poole pöörduge juhul, kui:
Alates 1.04.2015 väljastatakse ainult digitaalseid tervisetõendeid, mille taotlemiseks on vajalik eelnevalt täita tervisedeklaratsioon. Tervisetõendit saab taotleda ja tervisedeklaratsiooni täita patsiendiportaalis www.digilugu.ee. Selleks peab taotlejal olema ID-kaart, ID-kaardi lugeja ning PIN1 ja PIN2 kood. Ilma tervisedeklaratsioonita tervisetõendit väljastada ei saa. Juhilubade tervisetõendi vormistamiseks helistage meie registratuuri telefonile 60 50 601 ning Teile leitakse sobiv vastuvõtuaeg pereõele. Tervisetõend on tasuline.